Nikoho zřejmě nepřekvapí nemalý zájem mezi školami i žáky, a tak se florbalového klání za I. stupeň zúčastnily smíšené týmy ZŠ Čejkovická, ZŠ Horníkova, ZŠ Mutěnická, DDM Gepardi Slatina a DDM Gepardi Komárov, zatímco za II. stupeň se utkaly týmy děvčat i týmy chlapců ze ZŠ Čejkovická, ZŠ Horníkova, ZŠ Mutěnická a ZŠ Holzova.

Hrálo se způsobem každý s každým ve své kategorii. V krátkém čase tedy každé družstvo absolvovalo několik zápasů a nutno podotknout, že se na hřišti všichni bohatě vydováděli. Nejen trenéři a pedagogové, ale i soupeři a fandové viděli opravdu napínavé bitvy.

Při jednotlivých utkáních panovalo napětí nad každým míčkem a fandové z řad žáků dodávali turnaji atmosféru mezinárodního utkání. Fandové popoháněli hráčům florbalové hole, a tak chuť dostat míček do brány soupeře byla ještě větší. Avšak i přes tento zápal se zápolení odehrávalo v duchu fair play, což bylo oceněno nejen rozhodčími a pořadateli, ale i samotnými hráči. Z toho máme opravdu největší radost.

Závěrečný hvizd zmožených rozhodčích, kteří spravedlivě a s nadhledem soudcovali celý turnaj, ukončil celou vyčerpávající sérii zápasů, jejichž vítězné zlaté poháry si odnesla ZŠ Horníkova za I. stupeň a ZŠ Holzova za II. stupeň v obou kategoriích.

S radostí můžeme konstatovat, že naše smíšené družstvo I. stupně obsadilo 5. místo, zatímco týmy II. stupně (jak chlapců, tak dívek) vybojovaly pěkné 3. místo. Všechna družstva si do svých škol navíc odnesla moc pěkné diplomy, užitečné florbalové míčky a vítězové již zmíněné zlaté poháry.

Kdo neviděl, neuvěří, kdo nevěří, ať přijde příště hrát nebo fandit.