Kurz bruslení pro 4. ročník letos poprvé jinak

Letošní kurz bruslení pojali pedagogové ZŠ Brno, Čejkovická 10, tak trochu jinak.

Nabrousili si brusle a vzali celý kurz včetně výuky bruslení na svá bedra.

Místem výuky bruslení se stalo Salesiánské centrum v Brně - Líšni, což byla skvělá volba, neboť jsme mohli bruslit déle a ve škole chybět méně.

Žáci bruslili ve skupinách dle výkonnosti a tomu byl přizpůsoben i výcvik v každé z nich. Ti co bruslit již uměli, se zdokonalili a učili se pokročilé techniky, například přešlapování za jízdy vzad. Zato „bruslařská batolata“ spolehlivě zvládla rovnováhu, změny směru a zejména zabrzdit. Myslím, že právě tato skupinka udělala největší pokrok.

Co ocenili sami žáci? Některým se nejvíce líbilo kopat za jízdy do pluku, jiným štafetové závody, nebo podjíždění opravdu hodně nízké překážky. Všichni se radovali ze získaného diplomu, ale především si domů přivezli krásné zážitky.

Rozhodnutí pedagogů a vedení, věnovat se žákům vlastními silami a dovednostmi se ukázalo jako výborná volba. Tedy příští rok nanovo.

Kdo nevěří, ať už běží, do kurzu se přihlásí a bruslit se s námi naučí.
Mgr. Miroslav Malý