Reduta

Dne 17. 1. 2020 se třetí a čtvrtý ročník naší školy vydal do divadla. Naše kroky nejprve směřovaly do podchodu Staré radnice, kde jsme si připomněli některé brněnské pověsti. Když jsme se pokochali brněnským drakem (nebo krokodýlem, chcete-li) a kolem, náš zrak také upoutala ohnutá věžička na zdobeném portálu. Poté jsme se přesunuli do divadla Reduta, kde jsme zažili krásné představení, které neslo název Brněnské pověsti. Dozvěděli jsme se například proč Brno nese název Brno a shlédli jsme tam celou řadu příběhů, které nám vyprávěly o různých brněnských pověstech. Odnesli jsme si nezapomenutelný umělecký zážitek a zjistili jsme, které profese jsou pro divadlo nevyhnutné. Výstupem tohoto dne byla později i výroba leporela, ve kterém žáci komiksem ztvárnili příběhy, o kterých se v divadle dozvěděli.