Škola v přírodě 5. ročníku - Spálovský mlýn

V týdnu od 25. do 29. 4. jsme společně strávili na dlouho odkládané škole v přírodě ve Spálově obklopeni Oderskými vrchy. Celý týden nás provázelo téma Stroj času. Zažili jsme týden plný výchovně vzdělávacích a sportovních aktivit, prostřednictvím kterých žáci získávali žetony. Těmi mohli v dražbě nakoupit součástky pro stavbu stroje času. Všechny týmy dělaly maximum pro co nejlepší bodové zisky. Odměnou jim byly závěrečné závody na strojích času, které vyrobily. Při závodě jsme si užili spoustu legrace. Výrobky byly velmi vtipné a originální. :-)

Vydali jsme se i na téměř 8 kilometrovou túru k Balerovu větrnému mlýnu, což je nejmenší dochovaný větrný mlýn holandského typu v Česku. Po zdolání 220 m převýšení jsme všichni slupli večeři jako malinu.

Velké poděkování patří skvělým instruktorům od společnosti JANTA s. r. o., kteří nás programem provázeli po celý týden.

Nechyběla ani noční stezka odvahy, nebo velká diskotéka v poslední večer. Uteklo to jako voda, všichni jsme si to moc užili.

Ing. Bc. Jana Pakostová, Mgr. Veronika Harapátová, Zdeňka Bárková