Soutěžit se dá i distančně

Soutěžit se dá i distančně

V průběhu školního roku mají naši žáci možnost zúčastnit se několika matematických, logických i dalších soutěží. V době protiepidemických opatření a distanční výuky se omezila i šíře nabízených soutěží. Přesto se naši žáci mohli alespoň části soutěží zúčastnit. 

V prosinci se konalo online školní kolo Astronomické olympiády – zde jsme měli jednoho zástupce – Magdalenu Labudovou ze 7. ročníku.

V polovině března se žáci 5. až 9. ročníků zúčastnili Matematického klokana, který probíhal také online pomocí Google učebny. Nejlepší účastníci jednotlivých kategorií:

Kategorie

Klokánek

Benjamín

Cadet

1. místo

David Kovařík

Vít Zdráhal

Gábina Krátká

2. místo

Robin Dušík

Otakar Prokop

Kateřina Boková

3. místo

Eric Košťál

David Němčanský

Jan Vozdecký

 

Začátkem dubna se pak žáci 4. až 9. ročníků zúčastnili online soutěže Pangea. Nejlepší účastníci v jednotlivých ročnících:

4. ročník     Veronika Košábková

5. ročník     Julie Hudcová

6. ročník     Vít Zdráhal

7. ročník     Magdaléna Labudová

8. ročník     Ondřej Zdráhal

9. ročník     Adam Václavík

A ještě jeden potěšující výsledek. Dne 17. 6. 2021 se v Nové budově Národního muzea v Praze konalo odložené finálové kolo soutěže Pangea za rok 2020. Zde jsme měli jednoho zástupce – Františka Hence. František v tomto školním roce už je žákem víceletého gymnázia, ale postup do finálového kola vybojoval ještě za doby, kdy byl žákem naší školy. V odloženém finálovém kole František ve své kategorii obsadil velmi pěkné 28. místo ze 70 finalistů. 

Všem zúčastněným gratuluji. Věřím, že si neodnesli jen diplomy a osvědčení, ale i dobrý pocit ze svých dovedností a radost ze soutěžení.

Doufám, že příští školní rok už bude soutěžím více nakloněn a že si jich užijeme více.


Radka Švehlová