Vlastivědná vycházka – Krásy lesa

Dne 9. 11. 2019 se konala třetí vlastivědná vycházka. 

Vycházku jsme začali u školy v 8.30. Vlakem a autobusem jsme se přepravili do Babic nad Svitavou. Odtud jsme se vydali po červené značce směrem k arboretu Řícmanice. Cestou jsme se zastavili u dvou studánek. První byla Srnčí studánka, druhou byla studánka Prosba lesa.

Samotné arboretum patřící pod správu MZLU Brno bylo sice zavřené, ale mohli jsme alespoň přes plot obdivovat krásné převážně jehličnaté stromy i památník věnovaný stromům.

Od arboreta jsme sešli do Řícmanic. V Řícmanicích začíná i končí naučná stezka HVOZD, která na svých osmi stanovištích prověří vaši tělesnou zdatnost, kondici i sportovního ducha. Část stanovišť jsme měli možnost cestou od arboreta vyzkoušet. V Řícmanicích na nás čekalo malé překvapení – v jedné ohradě tam kromě ovcí chovají i jeleny a laně. Měli jsme tedy možnost obdivovat krásná zvířata, která jsme měli na dosah ruky. 

Z Řícmanic jsme kolem studánky Pro Silva a hájenky lišky Bystroušky došli do Bílovic nad Svitavou. Zde jsme měli možnost se občerstvit v restauraci Sokolovna – menu bylo svatomartinské, tedy husa a dobroty z ní. 

Posilněni výtečným obědem jsme se vydali na poslední část našeho putování. Podél Svitavy jsme došli do Obřan. Na závěr jsme ještě měli možnost (pokud zbývala energie) využít venkovního sportoviště.

Podívejte se na fotky a příště se přidejte k nám. 

Fotografie