Slide 1
Slider 17
Slider 18

O škole

Základní škola Brno, Čejkovická 10, je úplnou devítiletou školou sídlící na okraji městské části Brno – Vinohrady.

Důležité hodnoty pro naši školu jsou otevřenost, komunikace a zábavná výuka.

Ošetřovné

Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských a dalších dětských zařízení, ale i některých sociálních služeb pro hendikepované.

LVK 1. stupeň

Ve středu 12. 2. , ve čtvrtek 13. 2. a v pátek 14. 2. 2020 jsme jezdili lyžovat s 1.stupněm do Olešnice na Moravě. Všech 40 dětí bylo moc šikovných, od malých prvňáčků až po veliké páťáky.

Den otevřených dveří

Na ZŠ Brno, Čejkovická 10, proběhl 27. 2. 2020 Den otevřených dveří. Rodiče současných i budoucích žáků si v rámci něj mohli prohlédnout prostory školy, ale především v čase od 8 do 11 hod. měli možnost navštívit výuku v kterékoliv třídě.

Zeměpisná olympiáda 2019/2020

Školní kolo 4. ročníku Zeměpisné olympiády se konalo 19. 12. 2019. Zúčastnilo se ho 19 žáků z 2. stupně. Soutěžící byli rozděleni do třech kategorií, v rámci kterých řešili zadané úkoly. Nejlepší řešitel z každé kategorie postoupil do okresního kola.

Recitační soutěž

Během měsíce ledna se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže, jak pro 1. stupeň, tak pro 2. stupeň. Školního kola se zúčastnili žáci, kteří byli vybráni z třídních kol.

Vánoční jarmark

V adventním čase se kromě jiných uskutečnila dne 12. prosince i jedna z největších akcí naší základní školy. Vánoční jarmark patří mezi oblíbené tradiční setkání žáků, učitelů a rodičů.

Technické muzeum 7. A

Ve středu 4. 12. 2019 se třída 7. A vydala do Technického muzea. Nejprve si zahráli ve dvojicích únikovou hru, která byla součástí výstavy o železné oponě.

Sametová revoluce

V pátek 15. 11. se na naší škole konal projektový den, během něhož jsme si připomněli události Sametové revoluce a také některé kapitoly z dějin 20. století v Československu.

​Festival Sport Life!

Dne 8. 11. 2019 se třídy 8. A, 6. B a 5. A vypravily na Sport Life! pro mládež. V pavilonu E brněnského výstaviště jsme v úvodní části společně viděli biketrialovou exhibici, vystoupení youtuberky Katky Králové, streetdance, hudební vystoupení Spolu u stolu a představení sportovních hvězd.

Európska Integrácia V4 2019

Dne 12.11 vybraní žáci z druhého stupně a pátých tříd vyrazili do hlavního města Slovenské republiky, Bratislavy. Setkali se zde s dětmi z V4 v Incheba Expo Aréně na výstavišti.

Fablab

20. 11. 2019 třída VIII.A vyrazila do pojízdné digitální dílny Fablab. Tato dílna je velice překvapila a všichni se zaujetím sledovali programování a práci např. na 3D-tiskárně, laserové řezačce, modelovací fréze, termolisu či elektronovém mikroskopu.